Otrdiena, 2022.Okt.04, 9:15 PM

Lidojums ar gaisa balonu

Gaisa balonu lidojumi Sigulda Jelgava

Kalendārs
«  Oktobris 2022  »
PrOTCPkSSv
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31
Noderīga informācija
Lidojums

Kopā Online: 1
Viesi: 1
Lietotāji: 0

Lidojums ar gaisa balonu- jautājumi

Jūsu uzdoto jautājumu apkopojums :

Lidojums ar gaisa balonu  - kā tas notiek ?
Lidojums ar gaisa balonu notiek jebkurā Jums vēlamā vietā , ja vien tas tehniski iespējams - visās Latvijas pilsētās, visā Baltijā , visā Eiropā. Pēc Jūsu vēlēšanās un kaimiņiem par prieku, lidojums ar gaisa balonu var sākties arī Jūsu mājas pagalmā, nepieciešamais gaisa balona starta laukums ir vismaz 50x50 metri, brīvs no elektropāervades līnijām un kokiem.Protams - balona starta laukma īpašnieka atļauju nodrošinat Jūs ! Personas , kas veic savu pirmo lidojumu gaisa balonā, tiek uzņemtas gaisa kuģotāju aristokrātijā - procedūras izmaksas, ieskaitot šampanieti, transportu uz lidojuma starta vietu un pēclidojuma šampanieša pikniks iekļauts izmaksās.
Videomateriāls pieejams šeit :  http://www.gaisabaloni.info/index/ka_notiek_lidojums_ar_gaisa_balonu/0-7

Cik daudz būs lidotāju ?
Lidojums ar vienu gaisa balonu parasti tiek  nodrošināts 1 - 4 personām tikai no Jūsu kompānijas. Atsevišķi vienojoties, iespējams vienlaicīgs lidojums vienā vai vairākos gaisa balonos līdz 50 personām. Mēs praktizējam personīgu kontaktu ar tiem, kuri izvēlējušies piepildīt savu sapni - baudīt iespēju redzēt skaistākās Latvijas vietas no putna lidojuma augstumiem , skatoties gar mākoņu maliņu. Mēs nesadarbojamies ar  pārpircējiem , operatoriem, Internet tirdzniecības vietnēm utml.

Kādas ir izmaksas? 
Lidojums ar gaisa balonu izmaksā sākot ar 200 EUR personai.Lidojums tikai 2 personām kopā ar pilotu 1 stundas ilgumā izmaksās sākot ar 430 EUR, ja kopējais personu svars nepārsniedz 170 kg. Papildus - transporta izmaksas , piemēram lidojumam Jēkabpilī vai Ventspilī transporta izmaksas būs papildus apm. 60 EUR rēzeknē vai Daugavpilī - 100 EUR, utt.Iespējamas atlaides lidojuma izmaksām noteiktos lidojumu maršrutos iepriekš plānotā laikā, samazinot lidojuma ilgumu, vai veicot lidojumu Pilota noteiktajā vietā un laikā. Šajā adījumā Jums pašiem būs jāparūpējas par nokļūšanu līdz lidojuma starta vietai un no lidojuma noslēguma vietas tās līdz Jūsu dzīvesvietai.

Lūdzam kontaktēties ar gaisa balona pilotiem personīgi, tālrunis +371 22 098 098; e-pasts : Lidojums@mail.bg Lidojuma ar gaisa balonu izmaksas tieši iespaido  izvēlētais lidojuma maršruts, pacelšanās vieta u.c. faktori. Parasti lidojumi tiek dāvināti kā dzimšanas dienas dāvanas, kāzu dāvanas, atzīmējot nozīmīgus notikumus vai svētkus - mīļa buča vai šampanieša glāze 500 m augstumā kā dzimšanas dienas dāvana? - kāpēc gan ne !

Kāpēc lidojums ar gaisa balonu maksā tik daudz ?

Gaisa balona apvalks izgatavots no karstumizturīga neilona auduma, kas lidojumu procesā ( karstuma iedarbība , ultravioleto staru iedarbība, mehāniska iedarbība) pamazām zaudē karstumizturības spēju. Jauns gaisa balona apvalks izmaksā apm. 25 000 EUR un lidojumu resurss tam sastāda  apm. 350 stundas. Ekspluatācijas laikā nolietojas arī citas gaisa balona lidojumam nepieciešamās komplektējošās daļas - balona grozs, degvielas ( gāzes) savienojumi un navigācijas ierīces, degļu komplekts u.c. Tādējādi amortizācijas izmaksas gaisa balona lidojuma komplektam sastāda  220-250  EUR vienai lidojuma stundai, atkarībā no apkārtējā gaisa temperatūras - jo zemāka temperatūra , jo mazāks nolietojums. Degviela lidojumam un pavadošajai automašīnai 2016.gadā jau izmaksā apm. 150 EUR .  Lidojuma sagatavošanas procedūra arī nav bezmaksas, pilota licences iegūšana izmaksā apm. 9000 EUR, licences uzturēšana vienam gadam - apm. 1000 EUR.  Profesionāla lidojumu komanda par pliku paldies nav noskaņojama nedz gaisa balona sagatavošanai lidojumam ( rīta lidojumam vasaras periodā celšanās 02:00 ) nedz tehniskajai apkopei pēc lidojuma. Līdz ar to vienas stundas lidojuma pašizmaksa lidojumam ar gaisa balonu ir sākot ar  400 EUR . Pārējais, lidojot mūsu komandā,  ir Jūsu ziedojums gaisa balonu sporta attīstībai Latvijā. Mūsu mērķis ir kopā ar Latvijas Gaisa balonu sporta savienību attīstīt un popularizēt gaisa balonu sportu Latvijā .

Mēs, aviācijas sporta popularizēšanas un apmācību nolūkos, lidojam praktiski par pašizmaksu, savam un Jūsu priekam !

Gaisa balonu lidojumi - opcijas.
Iespējams izvietot Jūsu reklāmu gan uz gaisa balona apvalka gan lidgroza, gan navigācijas automašīnas, par to atsevišķi vienojoties. Lidojošs reklāmas laukums nodrošina pietiekami apjomīgu auditoriju , par to maksājot salīdzinoši zemu cenu. Pēc Jūsu vēlēšanās varam organizēt gan korporatīvu atpūtas pasākumu ( lidojums līdz 100 personām) , gan reklāmas lidojumu ar gaisa balonu, gan gaisa balona novietošanu atsaitē  (pacelšanās augstums līdz 30 metriem, pasākuma ilgums min. 2 stundas , max. 3 stundas, izmaksas no 450 EUR stundā plus transporta izmaksas uz / no pasākuma norises vietu).
Lidojumi ar gaisa baloniem piemēroti arī aerofotogrāfijas veikšanai , objektu apsekošanai, dabas pētniecības pasākumiem - atšķirībā no parasta motorizēta gaisa kuģa , lidojumi gaisa balonā nodrošina vienmērīgu kustību bez vibrācijām, - tādējādi lidojumi ar gaisa baloniem ir ideāli piemēroti filmēšanai, fotografēšanai, objektu izpētei.
Sagatavojam tipogrāfijā drukātas dāvanu kartes pēc Jūsu pieprasījuma.
 

Kad notiek lidojumi ar gaisa baloniem ? Ar cik ilgu laiku jārēķinās ?
Vasarā lidojumi notiek tikai agrās rīta stundās ( ar Saules lēktu plus 2 stundas )  vai  vēlā vakarā ( 2 stundas pirms  Saules rieta) , ziemas sezonā ( no janvāra līdz martam ) ar gaisa balonu iespējams lidot visu dienu.
Gaisa balona lidojuma pasākums kopā aizņems aptuveni 3-4 stundas Jūsu laika . Atsevišķi saskaņojot iespējama saviesīga pēclidojuma komunikācija ar pilotu un lidojuma komandu.

Kādi ir lidojuma noteikumi ?
Drošības apsvērumu dēļ kapteinis var pārtraukt lidojumu jebkurā lidojuma fāzē.Lidojuma sākums ir gaisa balona karstās uzpildes sākums. Lidojuma noslēgums ir pilnīga gaisa balona apvalka piezemēšanās.

Piezemēšanās tiek veikta tikai piemērotās vietās un ievērojot lidojumu drošības noteikumus.

Visus lēmumus, attiecībā uz lidojuma norisi, pieņem gaisa kuģa kapteinis vienpersoniski.

 

Phone : +371 22 098 098